Opcje ustawień WCAG

Oświetlenie na imprezach

Oświetlenie na imprezach odgrywa niebagatelną rolę. Przy dużych imprezach, takich jak koncerty, odpowiednio dobrane i zamontowane oświetlenie może wpłynąć na to, jaki będzie ogólny odbiór wydarzenia. Słabe oświetlenie może sprawić, że artyści na scenie nie są widoczni, a publiczność zamiast się bawić i cieszyć muzyką – będzie się chować przed oślepiającym światłem reflektorów.

Sama historia oświetlania koncertu jest naprawdę fascynująca. Przecież koncerty i widowiska teatralne odbywały się na długo przed wynalezieniem żarówki. Jak wówczas wyglądało oświetlenie imprez? Pierwszym źródłem światła było oczywiście słońce, dlatego np. w starożytnej Grecji wykorzystywano światło słoneczne odbite w lustrze do doświetlania estrady lub też konkretnych aktorów w trakcie spektaklu, np. aby uwypuklić dramatyzm sceny. Rozwój oświetlenia bardzo przyspieszył w renesansie. Włosi napisali nawet podręcznik dotyczących zasad oświetlania, przy użyciu filtrów barwnych. Można więc powiedzieć, że to oni wynaleźli znane dziś pokazy świetlne. Od czasów opatentowania żarówki elektrycznej przez Thomasa Edisona oczywiście bardzo dużo się zmieniło, a rozwój oświetlenia niesamowicie przyspieszył. Szybko pojawiły się pierwsze reflektory i lampy estradowe, które pozwoliły na organizację imponujących pokazów laserowych. Dziś coraz częściej są one określane jako “light events”, bądź w przypadku koncertów – “stage events”.

Co jest potrzebne, aby zorganizować profesjonalne show świetlne? Przede wszystkim wysokiej jakość sprzęt oświetleniowy. W BVS od wielu lat zajmujemy się realizacją widowisk świetlnych, zarówno na dużych imprezach, jak i na niewielkich eventach. Oprócz koncertów i imprez, organizujemy m.in.:

  • oświetlanie konferencji
  • oświetlanie kongresu
  • oświetlanie targów
  • oświetlanie pokazu mody
  • oświetlanie pikniku
  • oświetlanie riderowe zespołu
  • oświetlenie studniówki
  • oświetlanie wesela
  • oświetlanie akcji promocyjnej

W przypadku oświetlenia wydarzeń, takich jak koncerty, kongresy czy gale bardzo ważne jest, aby oświetlenie było zgodne ze stylistyką imprezy i oddawało jej charakter. Dlatego przy doborze urządzeń i ich rozmieszczenia, przykładamy dużą wagę do wizualnych założeń dotyczących danego wydarzenia określonych w briefie. Do przygotowania realizacji wykorzystujemy lampy leadowe, żarowe, efektowe, architektoniczne, lasery, szperacze i wiele innych. Jesteśmy przygotowani na każde wyzwanie – zarówno monumentalne show świetlne, jak i niewielką zamkniętą konferencję branżową. Stosujemy nowoczesne, inteligentne i wielofunkcyjne urządzenia. Jedno jest w stanie zapewnić takie efekty świetlne, do których jeszcze kilka lat temu potrzebne było użycie kilku reflektorów. Do mocowania lamp czy reflektorów stosujemy stabilne, a przy tym lekkie konstrukcje aluminiowe. Podczas spektaklu zespół techniczny sprawuje kontrolę nad oświetleniem, posługując się konsoletą oświetleniową. W ten sposób sprawnie steruje rodzajami świateł, oraz multimediów używanych podczas poszczególnych etapów imprezy. Dzięki temu oświetlenie jest doskonale zharmonizowane z muzyką i daje niesamowity efekt.

Współpraca

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami i spraw by Twój event, na długo pozostał w pamięci jego uczestników.

Kontakt z nami
© 2024 BVS Show Lighting . Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Jellinek.pl Jellinek.pl
Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies